PMI FOR UKRAINE je iniciativa 20 lokálních komor Institutu pro Projektové Řízení (PMI), které spolupracují na podpoře Ukrajiny. Projektoví manažeři, kteří chcete udělat něco na podporu Ukrajiny a uprchlíků – zde je návod, jak se můžete zapojit!

UKRAJINA NÁS POTŘEBUJE!

Nelegální invaze a brutální útoky Ruska na Ukrajinu pokračují. Přes 4 miliony Ukrajinců uprchly do jiných zemí po celé Evropě a zbytku světa a odhaduje se, že více než 7 milionů lidí je vnitřně vysídleno. Ukrajina má přírodní zdroje, jako je zemědělská půda a nerostné suroviny, ale nyní jsou ničena města, nemocnice, školy, podniky a infrastruktura.

Jsme projektoví manažeři. Jako profesionálové se připojujeme ke Kodexu chování a etiky. Zavazujeme se dodržovat mezinárodní právo. Sešli jsme se, abychom pomohli ukrajinskému lidu přežít a znovu vybudovat Ukrajinu, a pomáhat uprchlíkům, kteří přicházejí do našich zemí.


Apelujeme na vás, naši místní i globální odbornou komunitu, abyste se k nám připojili a podpořili Ukrajinu.


Dar

Darujte peníze tam, kde to může přinést největší dobro. Také vám doporučujeme, abyste podpořili a přispěli některým z velkých organizací na Ukrajině, které jsou založeny tak, aby reagovaly na humanitární potřeby:

Humanitární pomoc v zóně konfliktu.

Humanitární pomoc zaměřená na děti.

Humanitární a lékařská pomoc Ukrajině.

Zachraňte životy zvířat v zoologických zahradách a útulcích.

Podpořte naši humanitární akci

Naši dobrovolníci z PMI lokálních komor organizují sběr a dodávku humanitární pomoci z Evropy na Ukrajinu.


Věříme, že vy, naše odborná komunita, jste tím nejmocnějším zdrojem, který máme, a který může něco změnit. Vaše osobní a profesní kontakty s různými průmyslovými odvětvími a společnostmi nám mohou pomoci zajistit nejpotřebnější humanitární dary, jako jsou potraviny, materiály pro přístřešky a zdravotnické potřeby.


Kontaktujte nás prosím na ukraina@pmi-se.org, pokud máte úzké vazby na výrobce, výrobce nebo dodavatele v České republice, Německu, Švédsku, Polsku, nebo na Slovensku, kteří by mohli dodat následující humanitární zboží: Seznam potřebného humanitárního zboží.


Ve spolupráci s PMI Ukraine Chapter a dobrovolníky distribuující humanitární pomoc zajišťujeme, aby se veškeré darované humanitární zboží dostalo k těm, kteří humanitární pomoc na Ukrajině naléhavě potřebují.


Sledujte PMI Ukraine Chapter Facebook, Instagram and LinkedIn pro aktuality o naší Humanitární akci.


Nabídka práce pro Ukrajinské profesionály

Připojte se k naší LinkedIn skupine: : JOBS for displaced Ukrainian project and agile professionals.

Vytvořili jsme tento profesionální komunitní prostor, abychom propojili zaměstnavatele v celé Evropě s ukrajinskými profesionály a studenty, kteří hledají práci a stáže. Skupina má již přes 400 členů.


Vítáme vás a společnosti, které zveřejňují volná pracovní místa, zadání projektů nebo nabídky placené stáže a přímo kontaktují ukrajinské kandidáty, kteří sdílejí svůj životopis.

Ukrajinským kandidátům doporučujeme rychlý nábor a přemístění/bezpečnostní balíčky.


Připojte se k událostem pro Ukrajinu

Podívejte se na naši stránku EVENTS FOR UKRAINE, kde budeme zveřejňovat akce pořádané pobočkami PMI a projektovými manažery po celém světě na podporu ukrajinského lidu.


Kontakt na PMI Czech Republic Chapter


Pokud hledáte podpuru, nebo reprezentujete společnost v České Republice, která se chce zapojit, kontaktujte:


Lenka Pincot: Lenka.pincot@pmi.cz


www.pmi.cz

Україномовні контакти в Чехії: Ірина Удовенко irena936@yahoo.com